Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

Komisją miejską pokieruje przedstawiciel WWS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Plan prezydent Warszawy, przejęcia kontroli nad danymi informatycznymi spływającymi z wynikami referendum od komisji obwodowych okazał się fiaskiem.

Pomimo, iż w skład Miejskiej Komisji wchodzi po 6 członków reprezentujących zarówno inicjatorów referendum, jak i prezydent Warszawy, udało się uzyskać większość dla poparcia kandydata WWS na przewodniczącego komisji.

Dariusz Kacprzak został przewodniczącym Miejskiej Komisji ds. Referendum. Stało się to krótko przed północą w drugim dniu posiedzenia komisji. W tajnym głosowaniu poparło go 6 członków Komisji. Kontrkandydatka Maria Młotkowska otrzymała 5 głosów. Jeden głos był nieważny. Stało się tak w 3 kolejnym tajnym głosowaniu i po wcześniejszych 3 jawnych głosowaniach, które nie przyniosły rozstrzygnięcia.

Obie strony mające swoich reprezentantów w Komisji twardo obstawały przy swoim. Nad Komisją wisiała też groźba rozwiązania. Pani Komisarz Wyborcza otwierając posiedzenie Komisji stwierdziła jasno, że jej członkowie muszą jak najszybciej wybrać swojego przewodniczącego, bo pracy jest dużo a czasu mało.

Ogłaszane wielokrotnie przerwy, nerwowe wyczekiwanie i kuluarowe rozmowy przyniosły w końcu skutek. Przedstawiciele Komisji zgłoszeni przez WWS zastosowali manewr taktyczny i z kandydowania wycofał się wskazywany wcześniej Witold Słowik. Został zgłoszony nowy – Dariusz Kacprzak. Była to ostatnia szansa na wybór. Zgłoszenie nowego kandydata nastąpiło tuż przed trzecim, ostatnim głosowaniem tajnym. Najpewniej podziałała groźba rozwiązania komisji a tym samym usunięcia z niej „prawej ręki” Pani Prezydent Jarosława Jóźwiaka.

W głosowaniu ostatniej szansy ktoś z reprezentantów Pani Prezydent oddał nieważny głos. Po tym „pęknięciu” reprezentantów miasta pozostałe głosowania był już jednomyślne. Maria Młotkowska został następnie wybrana Wiceprzewodniczącą Komisji. Wybrano również pełnomocnika ds obsługi informatycznej.

Warszawska Wspólnota Samorządowa odniosła poważny sukces taktyczny. O tyle ważny, że przewodniczący komisji jest oprócz pełnomocnika ds. obsługi informatycznej  jedyną osobą mającą bezpośredni dostęp do danych informatycznych, czyli wyników głosownia spływających z poszczególnych komisji obwodowych. Tym samym dostęp do danych nie będzie tylko w rękach ludzi pani prezydent, co przyczyni się do transparentności procedury referendalnej.

Piotr Guział

www.wws.org.pl
www.mws.org.pl

KOMENTARZE

  • Powstało Polskie Państwo Podziemne
    Drodzy rodacy w kraju i na całym świecie. Ten system władzy narzócony nam w Magdalence i anektowany przez zdrajców z solidarności przy okrągłym stole ,już się rozsypuje.Nic nie jest w stanie powstrzymać jego upadku,nawet ewentualne wprowadzenie stanu wojennego.Zwracamy się do wszystkich którym Polska leży głęboko w sercu aby poparli apel wielkiej patriotki pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów do sejmu i jewroparlamentu W ten sposób upomnimy się o ordynacje wyborcza JOW,która pozwoli Polakom wybrać z pośród siebie reprezentację Polaków do sejmu i senatu.Nie mamy innego wyjścia.Wszystkie partie w sejmie i senacie nie reprezentują interesu Narodowego Polaków..Apel ten znajduje się na naszej stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork
  • ------jeżeli wpuścicie choćby 1 księdza do swojego podziemia
    -------- to już tylko spodziewajcie się --PIEKŁA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031