Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

Związkowcy zdecydowanie za referendum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Milion ulotek i gazet oraz specjalna strona internetowa – to elementy kampanii pod hasłem „Wyrzuć Hankę z ratusza!”.

Jej autorzy – WZZ „Sierpień 80″ i Polska Partia Pracy będą przekonywać mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w referendum odwoławczego prezydent miasta. Mają na to niespełna miesiąc. Los Hanny Gronkiewicz-Waltz rozstrzygnie się 13 października.

- Apelujemy do mieszkańców stolicy, by w demokratyczny sposób pożegnali panią prezydent tak za jej błędy, jak i na złość premierowi – mówi rzecznik prasowy obu organizacji, Patryk Kosela.

Przedstawicielom Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80″ i Polskiej Partii Pracy w rządzeniu miastem przez Hannę Gronkiewicz-Waltz nie podobają się głównie: zła polityka mieszkaniowa, działanie przeciwko komunikacji miejskiej oraz wzrost liczby urzędników, którym to wypłacane są niebotyczne premie.

Dlatego poprzez wydrukowanie i rozdanie miliona sztuk ulotek i gazet, na ulicach Warszawy będą zachęcać do pójścia 13 października do referendalnych urn i zagłosowania za odwołaniem prezydent miasta. Kampania prowadzona będzie również w Internecie. Już wkrótce ruszyć ma strona >> www.wyrzuchankezratusza.pl

- Społeczeństwo w demokracji ma rację i prawo „podziękowania” szczególnie tym, którzy tak kurczowo trzymają się swoich stołków. Tej władzy trzeba pokazać gdzie jej miejsce – zaznacza rzecznik „Sierpnia 80″ i PPP.

Zdaniem organizacji, „ludzie są wkurzeni i rozgoryczeni do białości” słowami premiera Donalda Tuska, który zapowiedział, że bez względu na decyzję mieszkańców, nie pozwoli na to, by przestała rządzić stolicą.

- Także na złość Tuskowi idźcie 13 października do referendum i powiedzcie veto Platformerce Gronkiewicz-Waltz. Zróbcie to na złość antyobywatelskiej i antydemokratycznej a nawet wręcz dyktatorskiej postawie premiera. Partia rządząca chce traktować Polskę jak swój prywatny folwark. W odpowiedzi na to, pokażmy jej środkowy palec!  – nawołuje Kosela. Jak dodaje, gdy w maju br. PO wspólnie z PiS chciała odwołać niezależną prezydent Rudy Śląskiej, to szef rządu nie mówił wówczas o kosztach referendum czy ewentualnym chaosie w mieście.

WZZ „Sierpień 80″ i PPP krytykują również postawę Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który do dnia dzisiejszego nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie poparcia lub nie referendum warszawskiego. – Widać, SLD jest cichym koalicjantem PO i dla nich stołki są ważniejsze, niż sprawy mieszkańców i miasta – ocenia Maciej Szymoniak z warszawskiego biura związku i partii.

Jak dodaje Łukasz Ługowski z Organizacji Młodzieżowej PPP, kampania „Wyrzuć Hankę z ratusza!” ma też na celu zaktywizowanie ludzi młodych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i politycznym. Jego zdaniem, to dla nich szansa „by spakować na emeryturę zużyte elity polityczne”.

Referendum dotyczące odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydent miasta stołecznego Warszawa odbędzie się w niedzielę 13 października. Pod wnioskiem o odwołanie urzędującej prezydent podpisało się 232 tysiące osób.

www.wws.org.pl
www.mws.org.pl

KOMENTARZE

 • Wyrzucić to za mało
  Wyrzucić i pod sąd! A proces otwarty, transmitowany przrz TVP. Inaczej cała akcja jest g...o warta.
 • --- ileż to pokoleń Polaków walczyło -pod hasłami -JUŻ PO NICH !!!
  ----------które pokolenie -ZAPLANOWAŁO !!! co ? po nich !! ----------
  -przepraszam ależ oczywiście -zawsze PO było / Boże coś Polskę .... / i do domów --po PO !! planiści długofalowi -zgarniali wszystko !!
  ----------- które to pokolenie ? śpiewa Boże coś CARA .....................

  ------------BARDZO MĄDRY ! POWAŻNY Polak !!! -WYBIERZMY go !!

  http://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo&feature=player_embedded#t=0
 • ------------------POLSKA RACJA STANU -- --------------
  http://wiernipolsce.wordpress.com/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031