Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

WWS zgłosiła swoich kandydatów do komisji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

13 września na ręce Komisarza Wyborczego złożyliśmy kandydatury ponad 3200 członków do Obwodowych Komisji Referendalnych.

W większości są to mieszkańcy Warszawy, którzy najpierw zgłosili się za pośrednictwem portali  internetowych.
- Dziennie otrzymywaliśmy ponad sto zgłoszeń z samego portalu WWS – stwierdza Grzegorz Wysocki szef sztabu referendalnego WWS.
W akcji internetowej aktywne były również inne portale. Organizatorzy akcji oceniają, że ponad 30% kandydatów zgłosiło się właśnie ta drogą. Na pewno wielkim wsparciem w tej akcji okazały się organizacje społeczne i polityczne w Warszawie.
- Udało nam się uruchomić łańcuch ludzi dobrej woli. Pomogły związki zawodowe „Solidarność” i „Sierpień 80”. Wielkie podziękowania należą się warszawskim spółdzielcom oraz organizacją kupieckim. Naprawdę od początku akcji referendalnej doświadczamy na każdy kroku wielu życzliwości od różnych środowisk obywatelskim. Szkoda, że nie możemy wszystkim z nazwy podziękować, ale może i na to przyjdzie czas – wyjaśnia Marek Makuch pełnomocnik referendalny Wspólnoty.
Nie można pominąć również udziału w akcji partii politycznych. Front poparcia referendum jest różnorodny. Członkami Obwodowych Komisji Referendalnych będą zarówno członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości jak i „Ruchu Palikota”. Inicjatorzy referendum tradycyjnie mogli liczyć na Stronnictwo Demokratyczne, ale również znaczny udział w komisjach zadeklarowali członkowie i sympatycy Polskiej Partii Pracy. Duzy wkład w pracę podczas trwania referendum będą miały środowiska konserwatywne skupione wokół Klubu Ronina.
- Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Różnorodność ludzi i organizacji wspierających referendum w naszym mieście jest naprawdę imponująca. To dobry prognostyk przed 13 października. – podsumowuje całą akcję lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział.
WWS planuje na przełomie września i października szkolenia dla kandydatów. Będą się one odbywały w poszczególnych dzielnicach i koordynowane przez pełnomocników dzielnicowych akcji.

www.wws.org.pl
www.mws.org.pl
 

KOMENTARZE

  • Tak jest. Trzeba pilnować ...Nie ważne kto i jak głosue,
    ważne kto i jak liczy głosy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031