Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

WWS apeluje o pomoc warszawskim klubom sportowym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pragniemy zwrócić uwagę opinii publicznej na dramatyczna sytuację w warszawskich klubów sportowych.

Jak donoszą media sekcje sportowe Gwardii Warszawa trenują w nieogrzewanej sali. Awaria w ostatniej czynnej hali ma na celu usunięcie judoków z obiektu, który funkcjonuje w klubie. Przypominamy, że dwa lata temu zamknięto salę zapasów, bokserską i stadion piłkarski.

 

Nie inaczej jest na Marymoncie, Hutniku, Okęciu i innych warszawskich klubach. Mamy wrażenie, że sportowi stołecznemu władze miasta nie tylko przestały w wielu przypadkach pomagać, ale wręcz utrudniają działalność.
 
Od kilku dni mamy nową sytuacje na terenie RKS Skra. Ten jeden z bardziej zasłużonych klubów został bez bazy sportowej w wyniku sporu sadowego z miastem o tereny klubu.
 
- Sytuacja jest kuriozalna miasto, które w swoich podstawowych zadaniach ma rozwój sportu przez lata ściągało niebotyczne środki z dzierżawy, co zadecydowało o tym, że Skra nie miała pieniędzy nie tylko na remonty, ale również na działalność sportową. Na końcu całą sytuacją miasto obciążyła właśnie klub – twierdzi Grzegorz Wysocki z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.
 
Władze klubu zapowiadają dalsze kroki prawne.
 
- Władza moim zdaniem snuje nie realne finansowo plany. A sport cierpi. Połączenie sił miasta i klubu może przynieść korzyści nam mieszkańcom. Przejecie terenu przez miasto, jak wskazuje wiele innych przykładów, przyniesie faktyczną likwidacje klubu i jego wieloletniej działalności. A obiekty będą straszyć dalej – dodaje Piotr Guział lider WWS.
 
Warszawska Wspólnota Samorządowa apeluje do władz o podjęcie faktycznych działań mogących wspomóc kluby sportowe w Warszawie. 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Opuścili Was już towarzysze i działacze partyjni?
  Biedni jesteście.
 • MWS
  Aby zlikwidować naród, bez wystrzału, wystarczy wyłączyć jego bezpieczniki pozytywnej energii; 1. bezpiecznik pracy. 2. bezpiecznik sport i zabawa. 3. bezpiecznik religia itd. nauki, kultury, wyżywienia, obrony ... .................
 • Speedway fan
  To wstyd żeby stolica nie miała najbardziej polskiego sportu jakim jest żużel, w którym Polacy osiągają tyle sukcesów a mimo to pozostaje na drugim planie w kraju i totalnie zapomniany w Warszawie. A było właśnie na Skrze, później na moment Gwardia, przez moment plany były reaktywacji na Spójni - bardzo dobry projekt była nawet wizualizacja 3d a skończyło się na HGW obfotografowywującej się w szaliku Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya.
  To by wpłynęło bardzo integrująco dla społeczeństwa Warszawskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031