Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

Kongres Gospodarki Polskiej 2013

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 21 listopada 2013 roku w Warszawie w Sali Głównej Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, odbył się Kongres Gospodarki Polskiej.

Poświęcony sytuacji polskiego handlu oraz współpracy środowiska handlu i usług z polskim środowiskiem artystycznym. W Kongresie wzięło udział ponad 200 przedstawicieli środowiska małych i średnich przedsiębiorstw oraz zaproszeni goście, parlamentarzyści, samorządowcy i naukowcy zajmujący się polską gospodarką, wśród nich Senator Stanisław Gorczyca, Posłowie: Adam Abramowicz, Marek Suski, Jerzy Rębek, Marek Matuszewski, Wojewoda Opolski – Antoni Jastrzembski.

Mazowiecką i Warszawską Wspólnotę Samorządową reprezentowali między innymi: Prezesi Konrad Rytel i Mariusz Ambroziak oraz Przewodniczący WWS Piotr Guział.

Profesor Witold Kieżun, omówił proces polskiej transformacji. Krytycznie ustosunkował się do przemian w Polsce, pokazując jednocześnie ich wpływ, na obecny kryzys gospodarczy.

Dr inż. Jan Rakowski zapoznał uczestników Kongresu z pracami legislacyjnymi prowadzonymi w komisjach Sejmu RP, dotyczącymi sektora MŚP handlu oraz zaproponował zmianę ustawy o opłatach i podatkach lokalnych.  Kongregacja Przemysłowo-Handlowa jest zdecydowanie za zakazem handlu w niedziele.

Profesor Paweł Soroka wskazał korzyści jakie niesie dobra współpraca handlu z przemysłem.

Prezes Bożenna Kolba z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości wskazała na konieczność likwidacji opłaty targowej i tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju targowisk.

W dalszej części Kongresu, zostały wręczone odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej ; dla artystów malarzy, propagatorów kultury i sztuki. Od 10 lat Kongregacja Przemysłowo-Handlowa współpracuje z artystami malarzami i twórcami polskiej kultury i sztuki, w ramach organizacji plenerów malarskich i spotkań poplenerowych. W trakcie tych spotkań, artyści malarze i artyści sceny polskiej, muzycy, propagują kulturę i sztukę, wśród  dzieci i młodzieży naszych Małych Ojczyzn.

W tym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył odznaką honorową Zespół Pieśni i Tańca z Komorna, Kapelę z Warty, Orkiestrę Koncertową z Warszawy Rembertów, Kongregację Przemysłowo – Handlową, oraz wielu twórców i mecenasów kultury i sztuki, wśród nich Prezesa Kongregacji Przemysłowo – Handlowej dr inż. J. Rakowskiego.

Statuetki Syzyfa Roku 2012 otrzymali: w kategorii Polityk Roku 2013; Poseł Adam Abramowicz za działalność parlamentarną na rzecz ograniczania barier rozwoju polskiego handlu, w kategorii Firma Rodzinna Wiesław Michałowski z Kraśnika, właściciel sieci handlowej Paulinka, zaś w kategorii Nagroda Specjalna – za prace naukowe dotyczące wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw, pobudzanie świadomości wśród przedsiębiorców w procesy integracji  środowiska- prof. Witold Kieżun.

Kapituła Syzyfa Roku przy Kongregacji Przemysłowo-Handlowej wyróżniła dyplomem Syzyfa Roku Marcina Książka – wójta gminy Sławoborze w kategorii Wójt Roku , Tadeusza Wojtaka z Kraśnika- w kategorii Starosta Roku oraz Juliana Kwiatkowskiego, kapelmistrza Orkiestry Koncertowej Victoria- w kategorii Osobowość Roku.

W części uroczystej Kongresu, dotyczącej przyznania nagród Gepardy Biznesu, dr inż. Jan Rakowski został uhonorowany statuetką Obrońcy Polskiego Biznesu. Kongres został uświetniony występem zespołu Pieśni i Tańca z Komorna, Orkiestry Victoria i Kapeli z Warty.

Wojciech Papis
www.kph.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031