Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

Co to znaczy być patriotą we współczesnej Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Napisz swoją krótka, dwu/trzy zdaniową, odpowiedz na pytanie „Co to znaczy być patriotą we współczesnej Polsce?” i wyślij ją wraz z imieniem i nazwiskiem na adres biuro@gazetasamorzadnosc.pl do 1 listopada 2013r.


Wybrane odpowiedzi, wraz z imieniem i nazwiskiem autora, opublikujemy na łamach najnowszego numeru gazety Samorządnośći na stronie internetowej.

Zapraszamy!

www.gazetasamorzadnosc.pl

 

 

KOMENTARZE

 • AUTOR
  Aby na to pytanie odpowiedzieć trzeba najpierw sobie wyjaśnić co to jest patriotyzm, który jest często mylony z honorem występującym w ludziach
  broniących czynnie I pod bronią swojej ojczyzny gdyż właśnie komuś
  i gdzieś tam patriotyzmu zabrakło.
  Tak wiec CO TO JEST PATRIOTYZM?!.
 • Niszczymy polski naród szybciej niż gestapo
  Szacuje się, że w czasie drugiej wojny światowej ubyło 10 milionów Polaków. Część wymordowali Niemcy, część Sowieci w trakcie i po wojnie, część pozostała poza przesuniętą wschodnią granicą. Powszechnie uznajemy ten okres za najbardziej mroczny w polskiej historii i chyba każdy z nas zrobiłby bardzo wiele, żeby to doświadczenie nigdy nie stało się ponownie udziałem Polaków. Ale jak mówi znane przysłowie, Polak przed i po szkodzie głupi, tylko teraz skala głupy przerosła Mont Everest. O co chodzi?
  http://www.fakt.pl/prof-krzysztof-rybinski-o-nowej-fali-emigracji,artykuly,426363,1.html
 • @Witkacy 00:12:16
  Profesor Rybiński ma racje, tylko że ta racja jest goła. O tych zagrożeniach już wiemy. Jest jednak jeden problem. Jeżeli człowiek z tytułem profesora zajmuje się tylko straszeniem a nie szukania lekarstwa na zło, to kto ma wymyślić plan ratowania Polski? ....Czyżby to miałby być rolnik? ....no bo profesorzy przecież są strasznie zajęci ostrzeganiem i biadoleniem a wyższych w nauce stopni już nie ma!
 • @Stara Baba 00:27:29
  "trzeba najpierw sobie wyjaśnić co to jest patriotyzm"!!!
  ?
  (...)to tyle wstępu a teraz podsumowanie .
  Patriotyzm to dbanie o swój interes.
  Jak się nie ma nic do stracenia to w nie ma o co walczyć.
  Historia chłop pańszczyźniany a szlachta i ich majątki w ontekscie walk niepodległościowych .
  Dlatego Polaku jesteś głupi bo biedny i vice versa.
  A wróg nie pozwala się bogacić wręcz przeciwnie dąży do zubożenia i nędzy narodu aby nie mieli o co za walczyć .A walka o życie będzie wyglądała tak jak w sprawdzonym scenariuszu Oświęcimskim czy innych obozów zagłady .
  Kapo będzie miał uprzywilejowana pozycje jak dzisiejsi politycy i urzędnicy .
  Taki eksperyment trawa nadal , patrz Korea północna.
  Pamiętaj o złotej maksymie praca czyni wolnym ale trzeba ja jeszcze mieć. A wolnym tak naprawdę jest się tylko w kominie krematorium .
  Knock Knock!!
  Trick or Sweet
  Halloween ?
  Polskie Dziady już czcimy na deskach teatrów.
  Nadchodzi celebra w realu !!!
 • ?
  A nie lepiej napisać, kilka zdań na temat:


  CZYM DLA CIEBIE JEST POLSKOŚĆ?

  Ostatnio namnożyło się wielu patriotów, a więc są patrioci z PO i patrioci z PiS-u, są też z PSL-u, i z SLD, ale także z KNP i są też patrioci od Palikota, ale także od Wiplera i Gowina, są też ci z Solidarnej Polski i z Polski Najważniejszej. :)))))))))

  Nikt nie wspomina o tym, że są POLAKAMI, tak naprawdę nie wiadomo jakimi ci ludzie są patriotami, i czy na pewno polskimi.
 • cdn...
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1422385_726645614030336_853559282_n.jpg
 • @Paweł Tonderski 01:20:21
  Wg. mnie to z tego towarzystwa to członków KNP należy uznać za patriotów.Kultura Polska zawsze była oparta na trzech filarach,kulturze Greckiej,prawie rzymskim i chrześcijaństwie.
  Charakteryzowała się niespotykaną w innych kulturach wolnością obywatelską.
  Dlatego KNP głosi hasła tak charakterystyczne dla kultury Polskiej jak WOLNOŚĆ,WŁASNOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ.

  Pozdrawiam
 • -------------- bez WŁASNEGO MÓZGU
  http://www.pch24.pl/nie-austrie-ratowac--lecz-chrzescijanstwo,17648,i.html
 • Kim jesteście?
  zanim do was napiszę chciał bym się dowiedzieć kim jesteście?A może robicie ankietę na temat patryiotyzmu a potem będziecie mając dane osobowe np internować wszystkich patriotów. Może jesteście agendą rządową i sprawdzacie ilu w Polsce jest ludzi gotowych podjąc walkę z reżimem ?Wszystko w dzisiejszym matrixie jest możliwe.A więc najpierw napiszcie coś o sobie i w jakim celu robicie ten sondaż?
 • @Paweł Tonderski 01:20:21 patrioci z PO,PiS ,PSL,SLD ,RP
  Patrioci z partii politycznych zgotowali nam Polakom ten los .Wyprzedali wszystko co mogli sprzedać,zadłużyli nas na resztę naszego życia,podnieśli podatki,obniżyli poziom usług medycznych , uczynili bezprawie z prawa,,podnieśli wiek emerytalny do 67 roku życia a wiek szkolny chcą obniżyc do lat sześciu.To kim są TE SKURWYSYNY ??????Dlatego trzeba się zmobilizować i wygrać z nimi wybory w gminach,miastach i dzielnicach a wybory do europarlamentu,sejmu,senatu i prezydenckie należy zbojkotować.Rodacy, poprzyjcie apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów. Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA New York - Polska www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM
 • ------ a naprzykład to !! dr.Paweł Zimiński
  --------------WIERNI POLSCE SUWERENNEJ -----------------

  http://www.youtube.com/watch?v=S_nkHUwd4eM
 • @Marek Lipski 15:41:47
  System demokracji jest jeden, jak prawo zachowania gatunku ludzkiego. Różne systemy demokratyczne powstały w wyniku nadużywania flagi demokracji przez piratów. ………… Świat jest doskonale zbudowany, gdzie żyją ludzie, zwierzęta, gady a w śród nich pasożyty i drapieżniki. Masz rację z małą poprawką „Systemami” - Systemem demokracji, trzeba zmienić sytuację rodzin z dziećmi w Polsce a nie rewolucją..... :)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031