Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 1 komentarz

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

MWS - Blog Mazowieckiej Wspólnoty Samorzadowej i Warszawskiej Wspólnoty Samorzadowej. Więcej na www.mws.org.pl i www.wws.org.pl

Dlaczego należy iść na referendum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego należy iść na referendum oraz dlaczego będę głosował za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Odpowiem najkrócej jak potrafię i tak, jak mi dyktuje mój rodowód i serce Warszawiaka. Należy iść, bo Warszawa dziś to miasto, którego wizerunek kreują zakompleksieni urzędnicy, tchórzliwi biurokraci, egoistyczni przedsiębiorcy, bezmyślni celebryci, prowincjonalni idole i …można by tak długo wymieniać.

Należy iść, bo Warszawa dziś to miasto, gdzie chaos urbanistyczny, bezład komunikacyjny mieszają się ze szpetotą architektoniczną pożal się Boże wieżowców „city” i dzielnic „sypialni” na obrzeżach miasta.

Bo Warszawa dziś to miasto konfliktów społecznych, gdzie w imię prywaty, korupcji, wysługiwania się wewnętrznym, a przede wszystkim zagranicznym mocodawcom komplikowane jest życie mieszkańców, „napuszczane” jedno środowisko na drugie, kreuje się atmosferę wojny „wszystkich przeciw wszystkim” – przykładowo: pogardy rowerzystów dla jadących samochodami, niechęci jadących samochodami do pieszych, wzgardy pieszych do kierowców środków komunikacji.

Bo Warszawa dziś to miasto, gdzie wielki potencjał, energia i fantazja mieszkańców, zdolność do działania wspólnotowego jest perfekcyjnie marnotrawiona, a triumfuje niemożność.

Bo Warszawa dziś to miasto, w którym walka o władzę, podział łupów, przywilejów toczy się na froncie od zamiatacza ulicy do prezydenta miasta, a walczące strony wiedzą jedno: wynik boju musi być nierozstrzygnięty, a przede wszystkim należy dopilnować, by nikt nowy nie pojawił się na placu.

I mógłbym długo wyliczać „bo, bo…” Szkoda czasu. Rzecz w tym, że od wielu lat, a pani Hanna Gronkiewicz-Waltz rządzi już ponad sześć lat Warszawa skazana jest na prezydentów pozbawionych wizji miasta. Zwycięstwo wyborcze w wyborach samorządowych staje się wstępem do samozadowolenia, rozbudowy biurokracji, tworzenia układów i powiedzmy szczerze – okradania Warszawiaków. Budowania atmosfery strachu i zależności, uruchamiania mechanizmów marnotrawienia grosza publicznego i premiowania wymienionych już wyżej urzędników, celebrytów i innych im podobnych.

 

O co zatem idzie bój w referendum?

Najprostsza odpowiedź brzmi:

Bój idzie o Warszawę Warszawiaków, a nie mieszkańców Warszawy.

A Warszawiak to ten, kto na pierwszym miejscu stawia zasady, poczucie dumy i własnej wartości, a jeśli tak, to do siebie przede wszystkim odnosi obowiązek i odpowiedzialność za rodzinę, dom, miasto.

A Warszawiak to ten, który wie co to ambicja i odwaga, gotowość do poświęceń, wrażliwość i bezkompromisowość wobec zła, krzywdy, brzydoty.

A Warszawiak to ten, który ma energię, potrzebę czynienia dobra, dawania przykładu i sensu wspólnemu działaniu.

A Warszawiak to ten, u którego mądrość i fantazja osadzone są na prawdzie.

A Warszawiak to ten, który tryska humorem i dowcipem, który jest prawowitym spadkobiercą wielkich bardów Warszawy: Franza Fiszera, Stefana Wiecheckiego „Wiecha”, Stanisława Grzesiuka, Leopolda Tyrmanda, Jasia Himilsbacha i wielu innych (wielu z tu wymienionych i niewymienionych nie ma nawet ulicy w Warszawie)

A Warszawiak to ten, który szanuje historię i tradycję, „że nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”, kultywuje gwarę, zwyczaj, przywraca pamięci to, co w latach minionych, ale niestety i dziś próbuje się wymazać: ludzi, wydarzenia, postawy, daty.

A Warszawiak to ten, który marzy o pięknie miasta, ma wizję jego przyszłości i wie, bo kocha Warszawę, że „…gotów jej…”

I dlatego należy iść na referendum, ale mieć też świadomość, że zwycięstwo w nim – odsunięcie pani Hanny Gronkiewicz-Waltz od władzy to dopiero początek batalii o Warszawę. Nie powinniśmy dopuścić, by odrodziła się pani prezydent w nowym wcieleniu o innym imieniu i nazwisku, z nadania innej partii bądź koterii.

Utwórzmy ruch odrodzenia prawdziwej samorządności w Warszawie. Wybierzmy nie politycznego, nie partyjnego prezydenta miasta, człowieka  mądrego mądrością otaczających współpracowników, który z serca, z poczucia misji pracuje dla miasta i mieszkańców, a to oznacza, że przewodzi, wyzwala, organizuje zbiorową inwencję Warszawiaków. Wybierzmy prezydenta nas Warszawiaków - wskażmy Stefana Starzyńskiego naszych czasów.

Dariusz Maciej Grabowski

KOMENTARZE

 • Cała obecna sytuacja z HGW to typowa schizofrenia znacznej części populacji warszawskiej
  Najpierw Wyborcy wybrali sobie fajnego prezydenta Warszawy p. Hannę Gronkiwicz i nawet przez kilka lat było git.
  Po całej kadencji było im tak dobrze, że powtórzyli swój jakże mądry wybór i znowu wybrali p. Hannę Gronkiwicz.

  I znowu było dobrze ... ale do czasu ... aż tu nagle przestał im się podobać ich własny wybór, bo jakiś tam burmistrz zgłosił niezadowolenie z niskich premii na tle innych swoich burmistrzów/kolegów (zapewne niewiele wcześniej bawili się jeszcze razem z HGW).

  Pytanie: to, że jakiś tam burmistrz nabrał do HGW obżydzenia to ja mam poświęcić swój czas, aby ją odwoływać?
  Czy to ja ją wybierałem? To wcześniej wyborcy nie mieli rozeznania, co do możliwości HGW?

  Skoro są tak nirozważni ci wyborcy co to ją powółali to niech teraz odwołują. Ja nie zamierzam tracić nawet jednej chwili na ten gówniany cel.

  W głupim Narodzie przyszło mi żyć i tak to widzę.
  Szczęść Boże
 • @panMarek 02:16:46 - PANIE MARKU - MAM POMYSŁ, ŻEBY PÓJŚĆ, ALE ODDAĆ GŁOS NIEWAŻNY.
  Podniesie się w ten sposób frekwencję i utrudni życie zarówno tym z PiS-u, jak i tym z PO.
  Mam kandydata na nowego prezydenta Warszawy. Nazywa się Gut. Antoni Gut.
  Ręczę za niego. Był UCZCIWYM burmistrzem Bielan przez pewien czas. Dawno temu, ale był.
  :)
  Antoni na prezydenta!
 • @panMarek 02:16:46
  Jeżeli obrażasz NARÓD POLSKI, to zmień nick na gówniarzMarek, bo to pasuje do takiej, kretyńskiej wypowiedzi!!! Jestem warszawiakiem od ok 60 lat i nie zyczę sobie, zeby jakiś, prawdopodobnie nie mieszkający w stolicy, dyktował mi oraz warszawiakom, co mają robić! Panią HGW poznaliśmy dopiero po paru latach i jest to niekompetentna osoba na to stanowisko!
  Dlatego powinna zostać odwołana, bo chaos komunikacyjny w Warszawie jest makabryczny!!! Kup sobie słownik ortograficzny, bo pisze się"obrzydzić"!
 • @panMarek 02:16:46
  A co miałem sobie wybrać Czesława Bieleckiego?

  A teraz jak będzie ponowne głosowanie w tej sprawie mam sobie wybrać pana Glińskiego?

  Odwołać tak, ale co to ma wspólnego z kolejnymi wyborami na ten urząd?
 • @zibi 10:05:36
  "Jestem warszawiakiem od ok 60 lat" - to widać

  Forma poprawna, wynikająca z zasad językowych, to warszawianin. Jest zgodna z normami wzorcową i użytkową. Natomiast warszawiak to plebejska forma potoczna, niezgodna z normą wzorcową ale zgodna z normą użytkową, dopuszczalna w języku mówionym i pisanym.

  "nie zyczę sobie" - Twoje życzenia mnie nie interesują.

  "Kup sobie słownik ortograficzny, bo pisze się"obrzydzić"!" - Włącz myślenie warszawiaku to nie boli.
 • @Paweł Tonderski 10:50:13
  "A co miałem sobie wybrać Czesława Bieleckiego?"

  Tak. Jest to znacznie lepszy żydek od HGW. Jeszcze lepszy - jakieś 46x - byłby Janusz Korwin-Mikke.
 • @Eugeniusz Sendecki 07:52:32
  Z tym oddawanie głosów nieważnych to chyba nie jest najlepszy pomysł zaś z p. Gutem jak najbardziej.

  Mieszkałem wtedy przy ul. Wrzeciono jak on sprawował rządy i było sporo o nim w Najwyższym Czasie! stąd coś tam słyszałem i czytałem. Jest to człowiek uczciwy i porządny.
 • @+
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10622&Itemid=100
 • Niędzy innymi dlatego!!!
  Warszawiacy pamiętajcie o tym o czym poniżej co Wam Hajka szykuje idąc gromadnie na referendum i powiedzcie jej swoje stanowcze WON za Don!!! - http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/46939-526471381321265.jpg Gronkiewicz-Waltz chce wprowadzić opłaty za jazdę samochodem po Warszawie. W dokumencie zatytułowanym "Strategia transportowa Warszawy", przygotowanym przez stołeczny ratusz w 2011 r., czytamy, że jednym z zadań jest "rozwój systemów opłat (wprowadzanie mechanizmów fiskalnych) za korzystanie z infrastruktury drogowej". Czy już niedługo warszawscy kierowcy będą płacić za poruszanie się autem po Warszawie? Niewykluczone. W "Strategii transportowej Warszawy", przygotowanej przez ludzi Hanny Gronkiewicz-Waltz, czytamy: "Niezależnie od opłat za parkowanie, w dalszej przyszłości w celu ograniczania używania samochodów osobowych oraz powiązania korzystania z infrastruktury drogowej z ponoszeniem kosztów jej budowy i eksploatacji, rozważone będą możliwości wprowadzenia w Warszawie: - opłat za korzystanie z wybranych elementów układu drogowego (np. mostów i tuneli), - opłat za wjazd do obszaru centralnego". A zatem Hanna Gronkiewicz-Waltz chciałaby pobierać opłaty za przejazd mostem, wjazd do tunelu lub przejazd przez Śródmieście. Jak napisano w "Strategii...": "Rozwiązania fiskalne będą stosowane wyłącznie w razie obserwowania dalszego pogarszania się warunków ruchu drogowego w centrum Warszawy i/lub pogarszania się stanu środowiska naturalnego i zdrowotnego społeczeństwa oraz po wyczerpaniu innych możliwych działań naprawczych". Nie da się ukryć, że za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz warunki ruchu drogowego w centrum stolicy uległy pogorszeniu. Bardzo prawdopodobne zatem, że po referendum - jeśli polityk PO ocali w nim oczywiście głowę - będą czekać nas nowe absurdalne opłaty. Oby do tego nie doszło. Źródło: niezalezna.pl
 • @panMarek 12:11:15
  A ci to nie żydki? Bielecki to KOR, tak jak i Gliński, rzeczywiście lepszy wybór. I potem PiS się dziwi, że przegrywa wybory. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031